• Wernisaż Rzeźby Jana Gajdy

Posted on 4 lipca 2017 by Szkoła Ludowa in Aktualności.

Serdecznie zapraszamy 7 lipca (piątek) na
    Wernisaż Rzeźby Jana Gajdy
    o godz.18.00 do Szkoły Ludowej w Żarnowcu.

Jan Gajda mieszka i pracuje w Chlebnej. Z pasji i zamiłowania rzeźbi w drewnie postacie świętych oraz obrazy z życia codziennego. Dłuta ma własnej roboty. Pracuje w samotności w spokoju, nie lubi jak mu się przeszkadza. Nie wie ile dzieł stworzył, nigdy ich nie liczył, a z racji tego iż nie lubi rozstawać się ze swoimi rzeźbami – nie sprzedaje ich – do każdej czuje sentyment. Rzeźbienie jest dla niego odskocznią od codzienności, zapomina wtedy o wszystkich troskach, zmartwieniach, o całym świecie.

Wernisaż połączony będzie z koncertem w ogrodzie Piotra „LUPI”Lubertowicza oraz Roberta Lenerta.

Piotr „LUPI”Lubertowicz
    -wokalista,gitarzysta,autor tekstów od wielu lat związany z Polską sceną blues-rockową.Współpracował min. z zespołami: Easy Rider, Sławkiem Wierzcholskim i NZB, Monkey Buissines, J. Dewódzkim(ex wokalistą grupy DŻEM) Carlosem Johnsonem (USA) .Występował na festiwalach : Rawa Blues,Rockowisko,Jarocin,Bieszczadzkie Anioły,Galicja Blues fest,Suwałki Blues fest i w TVP 1, TVP2, u Wojciecha Manna w radiowej Trójce,koncertował w USA,NIEMCZECH,DANI i na SŁOWACJI i ostatnio w Wiedniu koncertował z legendarnymi muzykami zespołu Tadeusza Nalepy-BREAKOUT.  Jego akustyczne solowe koncerty posiadają bardzo duży ładunek emocjonalny i szczere rockń~roll`owe zacięcie przeplatane opowieściami z życia i muzyki która go inspiruje.

Robert Lenert– jest liderem własnej formacji LOS AGENTOS. Współpracował z amerykańskimi bluesmenami Griffem Hamlinem i Terry Manem, z fińskim gitarzystą jazzowym Risto Toppolą oraz grupą HOKUS. Ma na swym koncie występ w szeregach grupy kierowanej przez Chrisa Farlowe. W latach 2007-2009 pełnił funkcję wiceprezesa Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego.
    W plebiscycie Blues Top 2016 Robert Lenert wygrał w kategorii „Tekst roku”, a w kategorii „Harmonijkarz roku” zajął 5 miejsce.