• Ferie zimowe 2017

Posted on 1 lutego 2017 by Szkoła Ludowa in Aktualności.

Za nami ferie zimowe, które w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu oraz w Szkole Ludowej w Żarnowcu wypełnione były atrakcyjnymi zajęciami dla dzieci. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i wesoło spędzić wolny czas.
    Na zajęciach plastycznych przygotowywaliśmy upominki dla Babci i Dziadka z okazji ich Święta. Kolorowe bukiety kwiatów, laurki, zakładki do książki czy piękne serduszka z pewnością ucieszyły najukochańszych Dziadków.

DSC_8149000_1462100_3445
    Podczas warsztatów rękodzieła w Szkole Ludowej liczna grupa uczestników ozdabiała także drewniane domki skarbonki. Pomysły były różne od malowania farbami po oklejanie serwetkami, papierem ryżowym, wstążkami, cekinami i perełkami.

100_3451

W trakcie ferii zimowych dla zespołów tanecznych działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu zostały zorganizowane warsztaty taneczne i zajęcia gimnastyczne. Najstarsza grupa „Szasse” miała okazję poszerzyć swoje horyzonty taneczne pod okiem instruktora tańca Brtłomieja Fałdy.  Wszystkie zespoły taneczne wzięły udział w zajęciach z gimnastyki i akrobatyki pod okiem instruktora Piotra Słowika, który uprawia tą dyscyplinę sportu od 12 lat.
    Na feriach w sali Gminnego Ośrodka Kultury odbyły się także dwie projekcje filmów animowanych na dużym ekranie.  Na pierwszej dzieci śledziły przygody beztroskiej i utalentowanej wróżki świata zwierząt, która zaprzyjaźnia się z ogromną bestią i sprowadza ją do Przystani Elfów.
    Podczas drugiej projekcji miłośnicy bajek przenieśli się do miasteczka Zwierzogród, by razem z Nickiem Bajerem – szczwanym lisem, i Judy Hops – pierwszym w historii królikiem zatrudniony w policji rozwiązać pewną kryminalną zagadkę.
    Dzieci i młodzież bardzo chętnie uczestniczyły w zorganizowanych w czasie ferii warsztatach i zajęciach, które pozwoliły im nabyć nowych umiejętności oraz ciekawie spędzić wolny czas.