• Wycieczka uczniów ze Szkoły Podstawowej w Długiem

Posted on 9 października 2012 by Szkoła Ludowa in Aktualności.

Zapraszam do obejrzenia małej galerii zdjęć i przeczytania relacji z wycieczki autorstwa Pani Jolanty Nikody, która to wraz z uczniami odwiedziła Szkołę Ludową w Żarnowcu.

„Jak to dawniej w szkole było – wycieczka do Szkoły Ludowej w Żarnowcu.

W środę 19 września br. dzieci ze świetlicy opiekuńczo – wychowawczej przy Szkole Podstawowej w Długiem wzięły udział w pieszej wycieczce do Szkoły Ludowej w Żarnowcu. Włożony trud w pokonanie trasy zrekompensowały wychowankom atrakcje, jakie zostały dla nich przygotowane w muzeum. Po przybyciu w wyznaczone miejsce dzieci wzięły udział w lekcji, która trochę różniła się od obecnej. Była historia, kaligrafia oraz oglądanie bajek z rzutnika. Dzieci dowiedziały się jak uczono ich dziadków i pradziadków. Zapoznały się z karami stosowanymi w tamtych czasach wobec krnąbrnych uczniów. Poznali także dziecięce zabawy popularne przed wielu laty. Cały pobyt zakończył się smacznym poczęstunkiem w szkolnej kawiarence.

Wycieczka została sfinansowana z budżetu Gminy Jedlicze.”

Opiekuni wraz z dziećmi ze świetlicy opiekuńczo wychowawczej przy Szkole Podstawowej w Długiem.