• XXIII Edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Współczesnej autorstwa Bronisławy Betlej

Posted on 27 października 2017 by Szkoła Ludowa in Aktualności.

W dniach 24 i 26 października 2017 r. w Szkole Ludowej w Żarnowcu odbyła się XXIII Edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Współczesnej autorstwa Bronisławy Betlej. Pierwszego dnia w konkursie wzięli udział uczniowie klas gimnazjalnych z: Jaszczwi, Krosna, Tarnowca, Przybówki, Rymanowa, Opacia, Korczyny, Odrzykonia, Targowisk, Krościenka Wyżnego oraz Posady Górnej. Drugiego dnia wiersze recytowali uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych z: Jedlicza, Krosna, Jasła i Rymanowa. Ciepłe słowa do uczestników konkursu i ich opiekunów skierowała Pani Elżbieta Betlej córka Bronisławy Betlej, dziękując wszystkim za wzięcie udziału w konkursie i pamięć o jedlickiej poetce.

Wyniki XXIII Edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Współczesnej autorstwa Bronisławy Betlej 24 października 2017 w kategorii gimnazjum.

I miejsce – Jakub Serwa – Społeczne Gimnazjum w Opaciu

II miejsce- Izabela Siręga – ZSP w Posadzie Górnej

II miejsce- Izabela Borek – SP w Krościenku Wyżnym

III miejsce- Joanna Harmata – Społeczne Gimnazjum w Opaciu

Wyróżnienia: Dagmara Urban – SP w Przybówce, Maja Szelc – MZS nr 4 w Krośnie, Kinga Janas– Społeczne Gimnazjum w Opaciu, Elżbieta Berkowicz- Społeczne Gimnazjum w Opaciu, Anna Winiarska- Społeczne Gimnazjum w Targowiskach, Kinga Zawisza- SP w Odrzykoniu, Alicja Michna- SP w Krościenku Wyżnym

Wyniki XXIII Edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Współczesnej autorstwa Bronisławy Betlej 26 października 2017 w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

I miejsce – Dominika Góra –  ZSP nr 5 w Krośnie

I miejsce – Aleksandra Cieślik – ZS nr 4 w Jaśle

II miejsce- Aleksandra Zwiercan – LO w Jedliczu

III miejsce – Sara Sabat – II LO w Krośnie

III miejsce – Aneta Klocek – ZSP nr 5 w Krośnie

Wyróżnienie: Aleksandra Kurek – II LO w Krośnie, Magdalena Gradowicz- II LO w Krośnie, Oliwia Gierlicka – ZSP nr 5 w Krośnie, Joanna Gondela – ZSP nr 5 w Krośnie, Katarzyna Kochanek – LO w Jedliczu, Nicol Ligęza – II LO w Krośnie

Gratulujemy!

Laureaci otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz tomiki poezji Bronisławy Betlej przekazane przez Panią Elżbietę Betlej.