• Świąteczny czas- warsztaty ozdób choinkowych

  Posted on 22 grudnia 2017 by Szkoła Ludowa in Aktualności.

  Najpiękniejsze ozdoby choinkowe to te, które wykonujemy własnoręcznie. Jak co roku w Szkole Ludowej w Żarnowcu tuż przed Świętami Bożego Narodzenia odbyły się warsztaty robienia ozdób choinkowych. W ruch poszły nożyczki, pędzle, farby, kolorowe papiery, z których uczestnicy spotkania wyczarowali niepowtarzalne, oryginalne i kolorowe ozdoby.
  Dużo radości przyniosło najmłodszym dekorowanie pierników.
  Na upieczonych wcześniej piernikowych sercach, dzwonkach, choinkach, gwiazdkach pojawiły się z lukru świąteczne wzory. Pomysłów na ozdabianie pierniczków nikomu nie brakowało. Niektórzy postanowili od razu owe ozdoby skonsumować, inni zabrali własnoręcznie zdobione pierniczki do domu.
  Następnie wszyscy razem zgromadzili się przy żywej choince, którą ozdobili samodzielnie wykonanymi dekoracjami oraz orzechami, jabłkami, szyszkami i pierniczkami.
  Wszystkim życzymy Wesołych Świąt!

Comments are closed.