• Rozbrzamiał szkolnego dzwonka dźwięk

  Posted on 27 czerwca 2012 by admin in Aktualności.
  Po ponad 50 latach przerwy w Szkołe Ludowej w Żarnowcu znów uczniów do klasy nawołuje dzwięk blaszanego dzwonka.
   
  Z przyjemnością możemy poinformować, że stylizowaną na XIX – wieczną salę lekcyjną odwiedziły pierwsze grupy dzieci ze szkół podstawowych w Żarnowcu, Dobieszynie i Długim oraz przedszkolaki z Żarnowca i Jedlicza.
  Starsi uczniowie do rąk wzięli ołówki i szkolili się z podstaw kaligrafii, młodsi oglądali bajki Marii Konopnickiej z rzutnika „Ania”, którego z pewnością pamiętają ich rodzice i dziadkowie.
   
  Wrażenie robiły starodawne ławki, kałamarze, pióra i świadectwa, ale dzieciom najbardziej do gustu przypadł kącik kar, gdzie nie tylko niesforni uczniowie mogli poczuć zapach dyscypliny i porządku jaki wówczas panował w szkole.
   
Comments are closed.